Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Agency Bistro & Lounge

Agency Bistro & Lounge

Öğle yemeği için hızlı, şık ve lezzetli konseptini, akşamları çeşitli şarapların eşlik ettiği eğlenceli anlara çeviren Agency Bistro & Lounge, İstanbul’un önemli merkezlerinden Levent’te bir kaçış noktası gibi... Mönüsündeki özel tatlarla keyifli anlara ev sahipliği yapan mekan, canlı müzik akşamları ve zengin şarap kavıyla da bölgenin dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor.

 

Konsepti ve dünya mutfağından özel tatlarıyla yeme-içme sektörüne farklı bir soluk kazandıran The Agency, İstanbul’un popüler yaşam merkezi olan Levent’te, İş Kuleleri'nin girişinde bulunuyor. “Her zaman masanın öteki tarafında olduğumuz ve dünyanın her yerinde yemek yediğimiz için bu işteki tüm detaylara hakim olarak, bir müşteri gibi serüvenimize önce Yeşilköy sonrasında hala devam eden Yeniköy Yelken Restaurant ile başladık. Geçen sezon da biraz daha farklı bir konsept olan Agency ile başka bir serüvene atıldık” diyerek Agency'nin hikayesini anlatan mekan sahibi ve işletmecisi Bülent Ilgaz, “İyi yemek ve iyi müzik konseptiyle çalışmalarımıza keyifli şekilde devam ediyoruz. Ayrıca Bodrum Yalıkavak Palmarine’de de Agency şubemiz mevcut” diyor.

 

Lezzette sınır yok

İstanbul’un tüm renklerini, enerjisini, keyfini bir arada sunmayı amaçlayan mekan, bulunduğu konum itibarıyla öğle saatlerinde iş ve alışveriş temposuna eşlik edip, uygun fiyatlarıyla hafif ama özel alternatifleri bir arada sunuyor. 80 kişilik kapasitesiyle faaliyet gösteren mekanda akşamlar ise ayrı bir keyifli. Canlı müzik performanslarıyla daha da eğlenceli hale bürünen mekanda tüm bu anlara özel lezzetler eşlik ediyor. Agency’de ana konsepti, dünya mutfağı lezzetleri oluşturuyor. Özel malzemelerle yapılan steak tartare, füme et ve kestaneli tagliatelle, kabak&karides risotto ve dana kaburga, mekanın en iddialı yemekleri arasında yer alıyor. Ayrıca dönemsel yenilenen öğle yemeği mönüsü, başarılı Şef Yavuz Toktaş ve ekibinin yaptığı gastronomik yolculuklar sonucunda oluşuyor. Öğle yemeği için sunulan mönü uygun fiyatlarıyla da öne çıkıyor. Ilgaz, “Yenilenen öğle yemeği mönüsü için birkaç minik tavsiye vermem gerekirse; yaprak bonfile, robespierre, chardonnay tavuk, kansas tavuk, portakallı keçi peyniri salatası, penne arabiata, pancarlı pappardelle ve penne patlıcan mozarella denemeniz gereken yeni lezzetler arasında bulunuyor” diyor. Mekan öğle yemeklerinde genellikle lokasyonundan dolayı İş Kuleleri'nde çalışanlar, geceleri ise 30-60 yaş aralığındaki lezzet düşkünleri tarafından tercih ediliyor.

 

Mutfakta Yavuz Toktaş var

İyi yemeğin doğru, kaliteli ve taze malzemeyle mümkün olabileceği doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Executive Chef Yavuz Toktaş, yedi kişilik ekibiyle Agency misafirlerine lezzetli anlar yaşatıyor. Sunumdan çok yemeğin tadına önem verdiğinin altını çizen Toktaş, “Görsellik tabii ki önemli ama yemeğin lezzetinin önüne tabağın kenarına iliştirilen üç-dört sos damlası geçemez. Bu tarz tabaklar bana çok samimi gelmiyor. Kültürüme de çok aykırı bir durum olduğu için daha basit, lezzetlerin ön planda olduğu ve eşleştirmelerin uyumlu olduğu tabaklar hazırlamaya özen gösteriyorum. Tabii ki günün trendlerini de yok saymıyorum” diyor.

 

Dünya mutfağı lezzetlerine Türk dokunuşları

Agency'nin mönüsünde yer alan lezzetler; dünya mutfağının bilenen tabaklarına küçük yorumlarla hayat bulunuyor. Misafir portföyü göz önünde bulundurularak oluşturulan mönüde kremalı mantar çorbası, farklı baharatlarla Türkleştirilmiş bir kremalı mantar çorbası olarak karşımıza çıkıyor. Yoğurtlu kebap ise İtalyan Mutfağı’nda kullanılan domates sosları ve Fransız Mutfağı’nda kullanılan tereyağı soslarıyla sunuluyor. Toktaş, “Temelde yaptığımız şey bilinen tatları küçük dokunuşlarla yeniden yorumlamak. Öğle ve akşam olmak üzere iki mönümüz var. Öğle mönüsünde daha hızlı servis edebileceğimiz seçenekler varken, akşam mönüsünde böyle bir kaygımız yok. Çalışanlar öğle yemeklerinde daha hafif şeyler yemek istiyor. Bu yüzden salata, balık ve kırmızı etlerimizi öğle mönüsünden örnek verebilirim. Akşamları ise canlı müzik de olduğu için misafirlerin daha çok vakti ve talepleri oluyor. Uzun süreli lezzet seçimleri yapıyorlar. Grup masalarında ortak yenebilecek tabaklar mevcut. Akşamları en çok et çeşitleri tercih ediliyor” diyor.

Adres: İş Kuleleri Kule 3, Levent Mah. Meltem Sok. No:8 Giriş Kat No: 45-46 Beşiktaş / İSTANBUL İletişim: 0212 283 83 99