Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Asmani Fine Dining

Asmani Fine Dining

Barut Hotels’in şehir oteli konseptiyle tatil ruhunu buluşturan 5 yıldızlı yeni oteli Akra Barut'un 10’uncu katında ‘fine dining’ konseptiyle hizmet veren Asmani Fine Dining, özel mönüsüyle dikkat çekiyor. Klasik çizgiler ve güncel formlarla dizayn edilen mekanda, misafir memnuniyeti için her detay düşünülmüş.

 

Antalya'nın gözde mekanları arasına girmeyi başaran Asmani Fine Dining, şehrin merkezinde en iyi ve kaliteli oteli olma iddiasıyla yola çıkan Akra Barut'un bünyesinde faaliyet gösteriyor. Falezlerin hemen üzerinde Akdeniz'i kucaklayan manzarasından dolayı Öz Türkçe'de gök mavisi ve açık mavi anlamına gelen Asmani ismini alan restoran, tüm detaylarıyla bölgenin en iyisi olmayı hedefliyor.

 

Keyifli atmosfer

Akra Barut’un panoramik manzaralı terasında açık alanda 78, kapalı alanda ise 66 kişiyi aynı anda ağırlayabilen Asmani, dekorasyonuyla da beğeni kazanıyor. MOB Mimarlık'ın imzasını taşıyan restoranda sadelik ön planda. Ahşap renklerine kolon aydınlatmaları eşlik ediyor ve her şey manzarayı desteklercesine keyifli bir uyum sunuyor. Misafir memnuniyeti için tüm detaylarında iddialı bir hizmet barındıran restoranda amaç; özel lezzetler ve servisle dünya sıralamasında bir mekan olmak. Yemeklerle birlikte servisten dekorasyona kadar misafirlerini her anlamda keyifli şekilde ağırlamayı misyon edinen mekanda ev huzuru ve konforu vaat ediliyor.

 

Akılda kalacak lezzetler peşinde

Türk Mutfağı ve kültürünün her bir detayından ilham alınarak ve Antalya Mutfağı araştırılarak oluşturulan mönüdeki her seçenek, mevsimsel koşullar ve piyasadaki ürün kalitesi takip edilerek, “İşin sırrı her zaman basitliktedir” mottosuyla hazırlanıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden malzeme tedariki yapılan restoranda yemekler hazırlanırken, filizlendirme, kurutma, ezme, yumuşatma, sosta bekletme, suda bekletme ve buharda pişirme gibi alkali pişirme tekniklerine sadık kalınıyor. Asmani'de yerel malzemeleri doğadaki hallerine yakın sunmak amaçlanıyor. Tüm tabaklarda en kaliteli ürünleri mükemmel görsellik içinde sunma gayretiyle çalışmalarını sürdüren mekanda, “Akılda kalacak, fark yaratacak gurme lezzetler peşindeyiz” anlayışı hakim.

 

Lezzet ve sunum uyumu

Konumu ve mönüsünde yer alan lezzetlerdeki anlayışını servis ve sunumlarına da yansıtan Asmani, konuklarını dünya lezzetlerinin en güzel yorumlarıyla ağırlıyor. Türk ve dünya mutfağından rafine bir seçkiyle tasarlanan mönüsünde; kavrulmuş panko eşliğinde levrek ve somon carpaccio, kaz ciğeri tava, tavada ördek göğsü, buharda kuşkonmaz flamande, etli piruhi, ekşili pazı sarma, ilikli risotto, fırında portakallı ördek gibi yemeklere yer veren Asmani, konuklarına özel bir lezzet deneyimi vaat ediyor. Tüm bu lezzetlere imza atan isim ise Executive Chef Abdullah Alparslan. 1970 Bolu doğumlu olan şef, yabancı otlara büyük ilgi duyuyor. “Kişiye özel hizmet anlayışını benimsiyorum” diyen Şef, “Sahip olduğumuz her şey geçici, sadece kısa bir süre için bu dünyadayız. Malımız mülkümüz değil, yaptıklarımız sonsuza dek kalıcı olacak. Bu felsefeyle çalışmalarımı sürdürüyorum. Yemeklerde Çin tuzu ve hidrojenize yağ gibi insan sağlığını tehdit eden hiçbir ürünü kullanmıyoruz. Kızartmalarda 220 dereceye kadar yanmayan ve böylelikle kızartmaların zararlarını azaltan fındık yağı, diğer ürünlerde ise sızma zeytinyağı ve yöresel tuzlu tereyağı kullanıyoruz” diyor.

www.baruthotels.com

Adres: Sirinyali Mah. Lara Cad. No:24 Muratpasa / ANTALYA
İletişim: 0242 310 99 99