Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Çok Kültürlü Mutfak

Çok Kültürlü Mutfak

Kemer’de Akdeniz yemekleri olduğu kadar, fast food da bolca tüketiliyor. Barlar sokağında, diğer turistik yerlerde çokça rastlanmayan, midyeci ve kokoreçcilere karşılaşıyorsunuz.

Kemer’de küçük motellerin restoranları hem çok şirin hem de fiyatları da uygun. Olympos’un girişinde gözleme yiyebileceğiniz birkaç ufak yer bulunuyor. Olympos’daki restoranlarda vejeteryan mönülere ağırlık verilmiş. Yöreye gelen turistler gönüllü aşçılık yapıyorlar. Taze sebzelerden yapılmış ev yemekleri ve salatalar size yazın sıcağında hafif bir yemek yeme fırsatı veriyor. Buralarda yiyebileceğiniz taze fasulye ve yoğurtlu kızartma gerçekten çok lezzetli. Ayrıca balık da yörenin favori yiyeceklerinden. Çıralı Plajı’nın paralelinde balık restoranları bulunuyor. Mevsimine göre çipura ve levrek en çok tüketilen balıklar.

Jeep safariye katılanlar verilen molalarda dağın kaynak sularından, köy ürünü meyve ve gözlemelerden tadıp, alabalık çifliklerinde hazırlanan yemekleri yiyorlar. Akşamları Kemer'de trafiğe kapalı sokaklara masalar kuruluyor ve ampullerle süsleniyor. Çeşitli ülkelerden gelen turistlerle uluslararası hüviyete bürünen yörede pizza, spagetti, tavuk kebap türü yiyecekler sunan restoranlara, müzikli taverna-barlar ve deniz ürünleri üzerine çalışan restoranlar da eklenince yer seçiminde hayli zorlanılıyor. Kavun içinde sunulan dondurma ise sıkça rastlanan bir tad.

Beldibi yolu boyunca gözleme evleri ve çay bahçeleri sıralanıyor. Ama asıl yaygın olan yiyecek balık. Balıkta tercih ise yine çipura ve alabalık. Genelde Alman turistlerin ziyaret ettiği Beldibi’nde Alman mutfağı oldukça popüler. Susamlı omlete mönülerde sıkça rastlanıyor. Ayrıca pide ve pizza yemek isterseniz çok sayıdaki açık hava lokantasından biri arasından tercih yapmalısınız. Çay bahçelerinde taze demlenmiş çay ile birlikte, nefis Akdeniz gözlemesinin de tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.