Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Dardenia Fish&Sushi

Dardenia Fish&Sushi

Levrekleri Ege’den, lagosları Akdeniz’den, somonları ise Norveç’in okyanusundan gelen, yenilikçi ve öncü ürünleriyle balık tutkunlarının müdavimi olduğu Türkiye’nin ilk balık-ekmek zinciri Dardenia’nın Fish&Sushi, sushi’leri, gurme mönüsü ve doğal ortamında yetişen lezzetleriyle balık aşıklarına sağlıklı bir lezzet deneyimi vaat ediyor.

 

Yenilikçi lezzetleriyle birbirinden farklı ürünler sunan Dardenia, Fish&Sushi konseptiyle, Göktürk’ten sonra Bağdat Cadde’sinde ikinci restoranını balık severlerin hizmetine sundu. Fast food ağırlıklı Dardenia Fish&Bread konseptinden farklı olarak gurme mönü ve sushi’leriyle ön plana çıkan Fish&Sushi, Bağdat Caddesi’nde kısa sürede müdavimlerini oluşturmuş. 120 kişilik oturma alanına sahip mekan, dış bölümde insanların daha uzun ve rahat oturmalarını sağlayacak oturma düzenine sahip. İçerde ise joint oturma gruplarıyla hem mekana farklı bir hava kazandırılmış hem de misafirlerin yemek esnasında iletişimde olmaları sağlanmış. Bar önünde yeme alışkanlığının kazandırılması için düşünülen sushi bar bölümü, sushi’nin yapılışının izlenmesine de olanak veriyor. Tüm Dardenia’lar da olduğu gibi bu şubede de Alataş Mimarlık ile çalışılmış ve açık mutfak konseptiyle hizmet veriliyor. 

 

Sıcak sushi’ler tam not alıyor

Levrekleri Ege’den, lagosları Akdeniz’den, somonları Norveç’in okyanusundan gelen Dardenia Fish&Sushi’nin ürünlerinde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmıyor. Doğal ortamında yetişen lezzetleriyle balık aşıklarına sağlıklı bir lezzet deneyimi vaat eden Dardenia, Fish&Sushi farklı seçeneklerle her damak tadına hitap ediyor. Diğer Dardenia’lardan farklı olarak Fish&Sushi’de adından anlaşılacağı üzere sushi’ler ön planda. Özellikle Türk damak tadına uygun olarak hazırlanan ve sushi şefi John’un elinden çıkan sıcak sushi’ler misafirlerden tam not alıyor.

 

Lezzet düşkünlerinin tercihi gurme ürünler

Fish&Bread konseptindeki tüm ürünlerin yer aldığı Fish&Sushi’nin mönüsünde farklı olan diğer lezzetler ise gurme bölümü. Lezzet düşkünlerine hitap eden mönünün bu bölümü bizzat Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen tarafından hazırlanmış. Fener kavurma, Cod balığından yapılan fish&chips, kuşkonmazlı levrek sote, lagos şiş ızgara, yüzde 99 somondan yapılan balık köfte gurmelerin vazgeçemeyeceği lezzetler arasında… Dardenia’ların ana ürünü ve çıkış noktası olan balık-ekmek ise gerek malzemeleri gerekse hazırlanışıyla balık-ekmek anlayışına bambaşka bir boyut katıyor. Bunların dışında ızgara ve tava ürünlerin hepsinin bulunduğu mönüde, balık salataları özellikle kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Atıştırmalıklar ise özellikle alkollü içeceklerle yoğun ilgi görüyor ve mekanın bu bölümdeki en sevilen ürünü dinamit karides. Patates kroket, kalamar, spring roll, midye tava gibi sevilen tüm lezzetler, Dardanel’in fabrikalarında hazırlanıyor ve taze olarak firmanın güvencesiyle sunuluyor. Mekanın tatlı mönüsünde yine Dardania’ya özel lezzetler dikkat çekiyor. Örneğin, Çanakkale’nin peynir helvası ve el yapımı ballı bademli dondurma Çanakkale’den geliyor.  Brownie ve limonlu cheescake de yine Dardenel bünyesinde hazırlanıyor.

 

Haftanın yedi günü açık olan Dardenia Fish&Sushi Bağdat Caddesi’nde tüm ürünler, geri dönüşümlü karton kaplarda sunuluyor. Çatal-bıçak tasarımlarıyla da farklılaşan mekanda “Her ürünün bir hikayesi var” diyebiliriz. Sağlıklı beslenmenin her zaman ön planda olduğunu belirten Dardenia Koordinatörü Selin Daniyel, “Bu konuda öncüyüz diyebiliriz. Beyaz yakalılara hazırlanmış ürünlerimiz var. Çocuklu ailelerin birlikte gelip balık yeme alışkanlıklarını arttırmak düşüncesiyle hazırlanan ürünlerimiz var. Yaş ortalaması 60’ın üzerinde olanlar yine çok ilgi gösteriyor. Balığın çok fazla alternatifi olmadığı ve burası doğru adres olduğu için beğeniliyoruz. Paket servisimiz var ve çok başarılıyız. Belli lokasyonlarda dağıtım yapıyoruz ve özel ambalajlar kullanıyoruz, balık olduğu için soğuma riski çok fazla. Belli kalite standartlarımız var ve bu doğrultuda mutfak koordinatörlerimiz oluyor. İlk olarak müdürler, sonra şefler eğitim alıyor. Kendileri de ekiplerine öğretiyor. Denetimlerimiz aralıksız sürüyor” diyor. 

www.dardenia.com

Adres: Bağdat Cad. No: 298 Erenköy / İSTANBUL
İletişim: 0216 369 76 32