Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Due Forni

Due Forni

Bağdat Caddesi'ne oldukça yakın konumlanan Due Forni, çok özel İtalyan lezzetlerini servis ediyor. Mekanı İstanbul'da yeme-,içme dünyasının yakından tanıdığı Suat Yılmaz işletirken, leziz seçeneklerden olulan mönünün mimarı ise İtalyan Şef Matteo Bertuletti... Göztepe Parkı'nın hemen karşısında ve Bağdat Caddesi'ne yürüme mesafesinde yer alan Due Forni'de; öğle ve akşam saatlerinde değişen mönülere, seçkin bir şarap listesi eşlik ediyor.

İki kattan oluşan Due Forni topamda 870 metrekare bir alana konumlanıyor. İç kısmının yanı sıra ferah dış kısmıyla da konuklarına hizmet veren mekan, Göztepe Parkı'nın yeşiliyle bütünleşen kosneptiyle konuklarına dingin ve rahat bir ortamın kapılarını açıyor. Toplamda 135 kişiyi ağırlayabilen Due Forni'de rahat bir oturum düzeni yaratılmış. Mekanın en önemli detaylarından biri açık mutfak konsepti. Makarnalar ve ekmekler dahil olmak üzere her şeyin açık mutfakta, misafirlerin gözü önünde ve son derece şeffaf şekilde hazırlandığı Due Forni'nin açık mutfağında yer alan iki büyük fırın da oldukça özel.

Restoranda başlangıç olarak çorba, risotto, makarna ve salata çeşitleri sunulurken, ana yemeklerde et ve deniz mahsullü seçenekler öne çıkıyor. Due Forni'de İtalyan kahvaltısı servisi de mevcut. Mekanın mönüsünde yer alan yemeklerin yanında “A*” işareti varsa, yemek alkol içeriyor anlamına geliyor.

www.dueforni.com.tr

İletişim: 0216 350 00 90

Adres: Prof. Dr. Hulusi Behçet Caddesi Göztepe, İstanbul