Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Izaka Restaurants & Bar-Lounge

Izaka Restaurants & Bar-Lounge

Dört farklı lezzet mekanını bir noktada buluşturan Izaka Restaurants & Bar-Lounge, Park Bosphorus Hotel'in teras katında hizmet veriyor. Izaka, dünya mutfağından zengin örneklerin yanında, sunduğu Boğaz manzarası ve seçkin müziklerle de misafirlerine farklı deneyimler vaat ediyor.


The Midd, Mezze Mare, Hitode Sushibar ve Izaka Bar-Lounge olmak üzere dört farklı markayı tek çatı altında toplayan ve Taksim Gümüşsuyu'nda tarihi dokuyu lüksle buluşturan Park Bosphorus Hotel'in keyifli Boğaz manzarası sunan terasında hizmet veren mekan, İstanbulluların lezzet ve eğlence anlayışını kökten değiştirmeyi amaçlıyor. Dünya mutfağı, balık ve sushi gibi farklı lezzetleri sunan Izaka Restaurant & Bar-Lounge'ın ismi Osmanlıca ‘tattırma, tattırılma, lezzet ve zevk hissettirme’ anlamına geliyor.

 

Dört mekan, tek adres

Izaka Restaurants & Bar-Lounge sahip olduğu dört farklı mekan konseptiyle yeni lezzetler ve müzik deneyimi arayan misafirlere hitap ediyor. Bu dört mekandan birisi olan The Midd, Doğu ve Batı'nın otantik tatlarını harmanlıyor ve Mağrip bölgesinin zengin yemek seçeneklerinden Orta Doğu’nun otantik lezzetlerine, Anadolu’nun geleneksel kebap çeşitlerinden Osmanlı Saray Mutfağı’ndan örneklere kadar dünya mutfağından geniş seçenekleri misafirleriyle buluşturuyor.

 

Akdeniz lezzetlerini modern dokunuşlarla sunan Mezze Mare ise yüzyıllar boyunca Akdeniz çevresinde yaşayan medeniyetlerin katkısıyla oluşmuş özgün balık kültürünü, Osmanlı, Rum ve Ermeni Mutfağı’nın özel mezeleriyle bir araya getiriyor. Balık ve meze kültüründen vazgeçemeyen misafirlerin müdavimi olacağı Mezze Mare, Akdeniz lezzetlerini modern bir dokunuşla sunuyor. Sushi lezzetini her zaman tek geçenlerin yeni uğrak noktası Hitode Sushibar, zengin tatlardan oluşan özgün sushi çeşitlerini, mükemmelliğe saygı duyan yalın Japon zarafetiyle misafirleriyle buluşturuyor. Farklı lezzetlerle birlikte yaratıcı içkiler tatmak ve yeni deneyimler yaşamak isteyenlerin buluştuğu yer olan Izaka, moleküler barıyla misafirlerine farklı bir deneyim de sunuyor. Dünyada yeni ve popüler bir akım olan moleküler gastronominin örneklerinin yer aldığı bar, farklı lezzetleriyle şaşırtıyor.

 

Keyifli manzara, özel müzikler

Tarihi Yarımada’dan başlayıp Boğaziçi Köprüsü’ne kadar etkileyici bir İstanbul manzarası sunan Izaka Restaurants & Bar-Lounge, sadece dünya mutfağından zengin lezzetlerle değil, aynı zamanda seçkin müziklerle de misafirlerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Mekanda gündüz saatlerinde klasik caz, latin caz, etnik caz ve ambient müzik türleri hakim olurken, akşam saatlerinde etnik ve vokal ağırlıklı müzikler lezzetlere ve manzaraya eşlik ediyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise mekanda eğlencenin ritmi yükseliyor. Etkinlikleri lezzet ve müzik şölenlerine dönüştürmek üzere tasarlanan Izaka dünya çapında tanınan DJ’ler ile misafirlerine sürpriz eğlenceler de sunuyor. 

 

Dekorasyonda otantik çizgiler

4500 metrekarelik alanıyla büyük bir terasta yer alan Izaka'da, Mimar Sema Türker'in imzası bulunuyor. Otantik çizgilerin modern yorumuyla dekore edilen 1200 metrekarelik mekan, özel etkinliklerde 600 kişilik oturma düzeni veya 1200 kişilik ayakta ağırlama düzeni şeklinde tasarlanabiliyor. Izaka ayrıca, Taksim'deki organizasyonlarda en çok yaşanan park sıkıntısını, sahip olduğu 700 kapasiteli otoparkıyla da ortadan kaldırıyor. Mekanın işletmeciliği, eğlence sektöründe 23 yıllık bir deneyime sahip olan CVK Entertainment Genel Koordinatorü İlhan Zeytun ve CVK Entainment Operasyonlar Koordinatorü Tarkan Artış tarafından yapılıyor. 2004 yılında Kuruçeşme’de CVK Group ile beraber ‘Kuruçeşme Kahvesi’ konseptini hayata geçiren ikili, bu konsepti yönetmeye de devam ediyor.

www.cvkhotelsandresorts.com

Adres: Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. No: 8 Beyoğlu / İSTANBUL
İletişim: 0212 377 88 88