Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Kasa Lokanta

Kasa Lokanta

Vault Karaköy, The House Hotel'in lobi alanında konumlanan restoranı Kasa Lokanta, Türk Mutfağı'ndan ve uluslararası mutfaklardan seçkin örnekler sunuyor.

 

Mekanın mutfak operasyonunun başında Executive Chef Volkan Çengel var. Otelin mutfak konseptini, yemek servisinin ayrıntılarını ve mönü özelliklerini Volkan Çengel'den dinliyoruz: “Restoranımız 40 kişilik. Burada zengin ama butik bir açık büfe kahvaltı sunuyoruz. Büfemizi her daim taze ürünlerle hazırlıyoruz. Ürünlerimizin bir kısmı yörelerinden temin ediliyor. Yabancı misafirlerimizin kendi ülkelerinde de bulabilecekleri lezzetler yerine, lokal ürünleri sunmayı tercih ediyorum. Yöresel peynirlerimiz bu nedenle büfemizde öne çıkıyor. Fransa'dan ithal ettiğimiz birkaç ürün dışında hazır bir ürün almamaya özen gösteriyoruz. Öğle ve akşam yemeklerimiz ise A La Carte olarak sunuluyor.”

 

Vault Karaköy, The House Hotel'in mönü konsepti için modern Türk Mutfağı demek uygun olur. Bildiğimiz lezzetleri aynı şekliyle sunan, yalnızca ufak tefek dokunuşlarla göz alıcı sunumlar ortaya koyan Şef Volkan Çengel için önemli olan, mevsiminde ürünleri kullanabilmek. Karaköy'ün balıkçılarıyla meşhur olduğu da göz önüne alınarak deniz mahsullü lezzetler ve Ege otlarıyla hazırlanmış mezeler mönüde öne çıkıyor. Volkan Çengel mönüyü hazırlarken, misafirin seçim esnasında zorlanmaması adına, her üründen tek bir çeşit sunmayı daha uygun bulmuş. Mönüde Dana Kaburga, Kuzu incik, Ahtapot ve ağırlıklı olarak Ege otlarıyla hazırlanan zeytinyağlı mezeler başı çeken lezzetler arasında... Tatlı olarak ise şefin spesiyali Tahinli Sufle'nin namı giderek yayılıyor. Vault Karaköy, The House Hotel'in şimdilik hizmet veren, bir restoranı var. Yakın bir zaman içerisinde Cemaat Han binasının terasında muhteşem Haliç ve Sultanahmet manzarasına hakim bir “fine dining” restoran daha hizmete girecek.

 

Memnuniyet yaratan ayrıntılar

Tarihi bir yapıda konumlanmış da olsa Vault Karaköy, The House Hotel'de teknolojik alt yapı titizlikle oluşturulmuş. Modern otellerin tamamında uygulanan yangın, deprem ve erken uyarı sistemleri burada da uygulanmış. Teknolojinin ötesinde konuklarda memnuniyet yaratacak farklı detaylar da dikkat çekiyor. Konaklama deneyimini akılda bırakan uyku konforu, Vault Karaköy, The House Hotel için öncelikli konulardan biri. Odalarda yer alan kozmetik ürünler ise Lokum İstanbul tarafından özel olarak hazırlanıyor ve Vault Karaköy, The House Hotel, Lokum İstanbul firmasının seri üretim yaptığı tek otel grubu olma özelliğini taşıyor. Binanın alt katlarında bir şarap mahzeni, dört toplantı odası ve bir Türk Hamamı, spor salonu, sauna, buhar odaları ve masaj odalarından oluşan bir Spa bulunuyor.

 

Vault Karaköy, The House Hotel lokasyonuyla da tercih sebebi oluyor. Tramvay ve deniz ulaşımına çok yakın konumlanan otel, istenirse Tarihi Yarımada, Galata Kulesi, Taksim gibi noktalara da yürünebilecek bir mesafede konumlanıyor. 

www.thehousehotel.com

Adres: Bankalar Caddesi No: 5 Beyoğlu / İSTANBUL 
İletişim: 0212 244 64 34