Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

LeMan Kültür

LeMan Kültür

Cem Yılmaz’dan Ata Demirer’e pek çok ünlü komedyenin ilk sahnesi olan LeMan Kültür, Türkiye’den sonra dünyaya yayılma planı içinde. Markanın CEO'su Kemal Şentürk, “Bizler LeMan Kültür’leri marka olarak konumlandırırken, sadece bir restoran değil aynı zamanda başta mizah olmak üzere kültürün ve sanatın da odak merkezlerinden biri haline getirmeye çalışıyoruz” diyor.


Açıldığı yıllarda Cem Yılmaz, Mehmet Esen gibi isimleri sahnesinde ağırlayan, Ata Demirer’in yükselişine katkıda bulunan LeMan Kültür, dünyaya açılıyor. LeMan Kültür’ün amacı, üniversite olan her ilde yer almak. Bu arada Türklerin yoğun yaşadığı Almanya, Rusya, İngiltere, Hollanda, Amerika gibi ülkelerde de hem oradaki Türklere hem de o ülkelerin vatandaşlarına hitap edilmesi planlanıyor. Projeleri arasında kültür-sanat alanında gençlere verdikleri desteği arttırarak sürdürmek de olduğunu belirten LeMan Kültür Ceo'su Kemal Şentürk,  “20 yıl önce dergi çalışanlarının okurlarla buluşabileceği, çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle şehrin kültürel gelişimine katkısı olabilecek bir alan düşünüyorduk. LeMan Kültür fikri buradan çıktı ve o zamanlar bir lokal olarak kurgulanmıştı. Mekan başta Cem Yılmaz, Ata Demirer ve Mehmet Esen olmak üzere dergi çizerleriyle de beraber pek çok sanatçının gösteri mekanına dönüştü” diyor. 

 

Yeni şubeler hedefleniyor

İstanbul, Ankara, Mersin, Kıbrıs, Sakarya, Antalya, Adana, İzmir, Samsun, Yalova, Eskişehir, Muğla, Edirne gibi illerde şubesi bulunan ve Beyoğlu’nda mizah ve eğlencenin merkezi haline gelen LeMan Kültür artık İstanbul’a, evine döndü. 2014 Temmuz’da Caddebostan ve 2015 Şubat’ta hizmete başlayan Kadıköy Çarşı LeMan Kültür, kendisine özgü birbirinden lezzetli yemeklerinin yanı sıra farklı müzikleri, sohbet ortamı, herkesi kucaklayan sanat etkinlikleri ve sürprizleriyle İstanbulluların yeni buluşma adresi oldu. En önemli hedeflerinin üniversite olan her şehirde bulunmak olduğunu dile getiren Kemal Şentürk, "LeMan Kültür’ün yedi yıl içinde çok iyi bir ivme kazandığını, franchise sistemini mükemmele yakın bir seviyeye getirdiğini düşünüyoruz. Bu nedenle İstanbul’da 10 şube olmak üzere halen tadilatı süren Denizli Otel ve LeMan Kültür cafe projemiz, Kuşadası, İzmir Karşıyaka gibi şehirlerin yanı sıra Çanakkale, İzmit ve Diyarbakır gibi pek çok büyük üniversite şehrinde mutlaka olacağız. Yurtdışına açılma stratejimizde vatandaşlarımız kadar gittiğimiz ülkelerin vatandaşlarını da hedef kitlemiz olarak belirledik. Türklerin yoğun olarak yaşadığı İngiltere, Almanya, Rusya, Hollanda ve Amerika gibi ülkelere vereceğiz" diyor.

 

Zengin mönü

LeMan Kültür mönülerinin zengin olduğunu belirten Kemal Şentürk, "135 yemek ve 185 içecek var. Öküz beğendi, Bezgin Bekir köftesi, ortaya karışık mideyle barışık, Daral S’tragonof, terelelli tavuk paprika, Fikriye’nin körili tavuğu, Şengül Ablanın parmesan soslu dana bonfilesi, LeMan Nirvana ve öldüren cazibe dondurmazlı waffle, LeMan Kültür müdavimlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. 185 içecek seçeneği bulunuyor. Bu zenginliğin en önemli faydalarından biri de birbirinden farklı damak tadı ve bütçeye sahip pek çok farklı insanın ortak bir mekanda kendi bütçelerine göre birlikte eğlenebilmeleri" diye konuşuyor. 

www.leman.com.tr

Adres: İstiklal Cad. İmam Adnan Sok. No: 14 Beyoğlu / İSTANBUL
İletişim: 0212 292 95 65