Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Mercure Hotels İstanbul Taksim Restaurant

Mercure Hotels İstanbul Taksim Restaurant

Mercure Hotels İstanbul Taksim içinde yer alan otel restoranı, Türk yemeklerini kendi sunuş teknikleriyle farklılaştırarak hazırlamayı tercih ediyor. Restoranın şefi Orhan Karademir, dünyanın her yerinden özellikle de Hindistan’dan lezzetleri mutfağında kullanmayı sevdiğini söylüyor. Daha önce Ceylan Intercontinental, Dedeman, Divan ve Divan Palmira gibi yerlerde şef olarak çalışan Karademir, Bolu İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm mezunu. 

 

İçerisinde iki barı ve bir club lounge’ı olan otel, 10 kişilik bir mutfak ekibi ve beş kişilik steward ekibiyle toplam 15 kişiden oluşuyor. Restoranın şefi Orhan Karademir, mönüden şu sözlerle bahsediyor: “Sanat odaklı bir otel olduğumuz için her şey birbirine uyumlu gitmek zorunda. Yemeklerimizi seçerken bile renge veya buradaki kültüre uygun seçmek zorundayız.” 

 

Yerel lezzetlere farklı dokunuşlar

Mönüde mantarlı risotto ve üzerine parmesan dilimlenmiş rokalarla birlikte servis edilen kuzu pirzola, en çok tercih edilen lezzetlerden. Türk Mutfağı’nı merak eden yabancı misafirlerin bir diğer favorisi ise kızarmış kibrit patates, yoğurt ve domatesle birlikte gelen çentik kebabı. Deniz ürünleri sevenler içinse çıtır karidesler iyi bir başlangıç olabilir.

 

Fransız menşeli bir otel olduğu için geniş bir şarap mönüsüne sahip olan otelin Yiyecek & İçecek Ekip Lideri Serkan Cengiz,  Accor’ların Mercure segmentinde mutlaka standartta olsa bir şarap kavı olması gerektiğini söylüyor. Hem yerli hem de ithal şarap seçenekleri bulabileceğiniz mönü, birçok farklı mutfaktan yemekle uyumlu alternatifler içeriyor. Otelin yeme-içme alanları, gün geçtikçe sadece otel müşterilerince değil dışarıdan da daha fazla misafir ağırlayacağa benziyor.

www.mercure.com

Adres: Ömer Avni Mah İnonu Caddesi No: 42 Gümüşsuyu, Beyoğlu / İSTANBUL 
İletişim: 0212 924 27 27