Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Otlu gözlemenin doyumsuz tadı...

Fethiye turizm açısında çok gelişmiş bir bölge olduğu için yemek seçenekleri de çok fazla. Yöresel lezzetlere meraklıysanız, size Fethiye’de bolca bulabileceğiniz otlu gözlemeleri öneririz.

Fethiye ve Ölüdeniz çevresinde dolaşırken salaş gözlemeceleri görecek, köylü kadınların kendi elleriyle hazırladıkları gözlemelerin tadına hayran kalacaksınız.

Yat limanında deniz ürünlerinin pek çok çeşidini deneyebilirsiniz. Kordon'da akşam yemeği için çok şık mekanlar var. Burada sıralanan balık lokantaları, yıllardır, nitelikli servisi ve şahane yemekleriyle her yaştan ziyaretçiyi memnun ediyor. Mönülerin zenginliği insanı hayrete düşürüyor. Fethiye'deki restoranların hemen hepsinde, mönü ve fiyatlar tabelalara yazılarak restoranların önüne konuyor. Bu da, seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Fethiye'de fast food ve dünya mutfaklarından farklı seçenekler bulunuyor. Çin restoranları oldukça revaçta. İngiliz usulü kahvaltı, sabah saatlerinin alışkanlığı. Belediyeye bağlı Fethiye Parkı'ndaki çay bahçesinde dinlenmek mümkün. Özellikle günübirlik bir tur dönüşü Fethiye içinde bırakıldıysanız, bu çay bahçesinde çayınızı yudumlayabilir, ağaçların altında serinliğin tadını çıkartabilirsiniz.

Çalış Plajı'nın hemen yanındaki alanda, et-balık restoranları dizili. Akdeniz usulü spagetti bolonezi, mevsim salatasını ve domates çorbasını muhakkak denemelisiniz.

Her hafta salı günleri üretici ve tüketicileri doğal bir alışveriş ortamıyla bir araya getiren Fethiye pazarı, gezilmeye değer. Yöredeki alışveriş merkezleri gün boyunca turistlere ve yerli halka hizmet veriyor. Merkezdeki Paspatur Çarşısı halı, deri, kuyum, tekstil ve diğer hediyelik eşya mağazalarıyla, Osmanlı döneminden kalma camii ve eski hamamın çevresi, “eski kent”i günümüze taşıyor. Çevredeki doğal, tarihsel ve kültürel değerlerle tanışıp, bir dinlenme anında, Paspatur’da veya bir kafede kahvenizi ya da çayınızı yudumlarken; görülmeye değer zenginliklerle dolu bir “ışıklar kenti”ni keşfetmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.