Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Paps Italian

Paps Italian

Paps Italian, Karaköy'de, İtalyan Mutfağı'nın en özel lezzetlerini sunuyor. Tarihi Fransız Geçidi'nde konumlanan Paps Italian'ın kısa ve öz mönüsünde başlangıçlar, pizzalar ve makarnalar öne çıkıyor. Paps Italian'ın dekorasyonu da maskülen dokunuşlar hakim. Mümkün olduğunca sıcak ve samimi bir ortam yaratılmaya özen gösterilmiş. Açık mutfak konseptiyle de bu amaca hizmet edilmiş. Beklerken bir yandan yemeğin hazırlanışını izlemeniz, mutfaktaki hareketliliğin bir parçası olmanız mümkün. Paps Italian konsept olarak gerçek bir İtalyan restoranı. İtalya'daki trattorialar gibi küçük ve samimi, müziğin yerini kahkahaların aldığı bir ortam yaratıyor. Mönüsü kısa ve öz; başlangıç, pizza ve makarnalardan oluşuyor. Et, balık gibi spesiyal ürünler de mevcut ancak mümkün olduğunca basit.

Paps Italian'ın şefi Luigi Mariconda, İstanbul'daki en iyi İtalyan şeflerden biri olarak anılıyor. Napolili olduğu için de Napoli’ye özgü lezzetler mönüde öne çıkıyor. Özellikle pizzaları kalın kenarlı; sosları ise yoğun. Mönü düzenli olarak değiştiği için Paps Italian'a her gelişinizde farklı lezzetleri tadabiliyorsunuz. Mekanın bir de peynir ve şarküteri mönüsü var. Paps Italian mönüsünün konuklar için en ayrıcalıklı yanı ise tabağınızı kendiniz oluşturabiliyor olmanız. Beş saat boyunca soğan sosunda pişirilen etli paccheri Paps Italian'ın favori lezzetlerinden biri. Bunun yanı sıra ıspanaklı adaçaylı fettucini ve Pizza Margherita da tercih edilen lezzetlerinden. Başlangıçlarda ise kuşkonmaz, burrata ve melanzane gibi lezzetler yine favoriler arasında...

İç oturumda 25, dış oturumda ise 20 kişiyi ağırlayabilen Paps Italian, kapılarını saat 12:00'da öğle servisiyle açıyor ve saat 22:00'da kapatıyor. Hafta sonları ise 12:30-22:30 arasında hizmet veriliyor.

www.papsitalian.com

İletişim: 0212 243 98 48

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, Fransız Geçidi Sokak, No 16/17, Beyoğlu, İstanbul