Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

PeyDerPey Restaurant

PeyDerPey Restaurant

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde, Richmond İstanbul'un altıncı katında hizmet veren PeyDerPey Restaurant, konuklarını yerel lezzetleri, sunum konsepti ve Tarihi Yarımada'ya hakim eşsiz manzarasıyla konuklarını ağırlıyor. Yeme içme sektörünün duayen isimlerinden, Türk Mutfağı'na olan katkılarıyla yakından tanınan Vedat Başaran'ın hayata geçirdiği PeyDerPey Restaurant'ın seçme lezzetleri Executive Chef Emre İnanır ve deneyimli mutfak ekibi tarafından hazırlanıyor. Sade bir dekor kullanılan PeyDerPey Restaurant'ta manzaranın büyüleci etkisi dekorasyonla boğulmamış. Zira mekanda alabildiğine bir Tarihi Yarımada, Anadolu Yakası ve Adalar manzarası karşısında yemek yiyorsunuz. Beyaz masa örtülerinin üzerinde kobalt mavisi bardaklar ve yine uyum içindeki duvar karolarıyla ortama sıcaklık katılmış. Bu sıcak ambiyansta ahşap dekorasyon unsurları da ayrı bir şıklık oluşturmuş.

PeyDerPey Restaurant'ın mönü konsepti modern Akdeniz Mutfağı. Serpme mezeler, ara sıcaklar ve ana yemeklerden oluşan lezzetler bütününü hepsinden azar azar tadarak deneyimlemek mümkün.

Mekanın spesiyal lezzeti, ördek. Kendi yağında ve yavaş yavaş pişirilen ördek, daha sonra mersin üzümü, incir ve portakalla soslanıyor. Yanında Türkiye'nin birçok yerinden özel olarak getirilen mantarlarla servis ediliyor. Tatlı seçeneklerinde Armut Tatlısı, PeyDerPey Restaurant'ın başı çeken lezzetlerinden. Nar suyuna çektirilen armut, tarçın ve karanfille birlikte, kısık ateşte yaklaşık 7 saat pişiriliyor. Yanında manda yoğurdundan yapılan yoğurt dondurmasıyla servis ediliyor.

120 kişilik mekanda kahvaltı servisi yapılmıyor. Öğle servisiyle hizmet vermeye başlayan mekan, son misafir ayrılana kadar hizmet veriyor.

www.peyderpey.com

İletişim: 0212 243 09 99

Adres: İstiklal cd. No: 227 Hotel Richmond 6. kat Beyoğlu İstanbul