Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Plus Kitchen

Plus Kitchen

Birbirinden lezzetli ve sağlıklı seçenekleri, keyifli ambiyansı ve güler yüzlü ekibiyle müdavimlerini oluşturan Plus Kitchen, Türkiye'de farklı bir konseptin yaratıcısı oldu. Kısa zamanda yeni şubeler açarak büyümesini sürdüren mekanda her lezzet birbiriyle yarışır nitelikte...
 

Açıldığı günden bu yana sağlıklı beslenmek isteyenlere doğal ve farklı alternatifler sunan Plus Kitchen, Trump Towers, Zorlu Center, Uniq İstanbul, Maslak No.1’den sonra Nişantaşı'nda 5'inci şubesini açtı. Plus Kitchen, taze ve kaliteli malzemelerle hazırlanan mevsime özel mönüleriyle beğeni kazanıyor. Ne yediğini, yediklerinin içeriğini bilmek isteyenlere her ürünün üzerinde kalori değerleri gibi detaylar bulunduran mekanın mönüsünde; salatalar, sandviçler, wrapler ve hafif tatlılar gibi birçok sağlıklı lezzet yer alıyor.

 

Ürünlerinde kullanılan hammaddelerin birçoğunu Beykoz’daki doğal tarım bahçelerinden alan Plus Kitchen, hem dünya hem de yerel mutfaktan ilham alarak geliştirdiği tatlarıyla beğeni kazanıyor. Bilinen yemek anlayışını unutturarak, özgün bir deneyim yaşamaya olanak sağlayan mekanda, doğaya zararlı olan hiçbir şey kullanılmıyor. Mekanda, kağıt peçete yerine bez mendil, plastik poşet yerine de file bezlerden yapılmış bohçalar kullanılıyor. Ürünlerini cam kavanozlar eşliğinde geri dönüştürülmüş ahşap çatal-bıçak ile sunan Plus Kitchen, besinlerin içeriğini ve kalori değerini belirten etiketleriyle de misafirlerine özenli bir servis hizmeti veriyor.

 

Zengin mönü

Sağlıklı ve bilinçli beslenmek isteyenlerin tercihi olan mekanda mevsime göre farklı lezzetler sunuluyor. Mönüsünde atıştırmalıklar, kahvaltı, çorba, salata, sandviç, tost, wrap, meze, tatlılar, sıcak ve soğuk içecekler olmak üzere farklı kategorilerle birçok çeşit bulunduran mekanda her lezzetin ortak noktası, sağlıklı ve lezzetli olmaları... Yaz ayları için de mönüsüne yeni lezzetler ekleyen Plus Kitchen’da, Chia puding, meyve salataları, kinoa tabule, avokadolu sandviç, ton balıklı taze fasulye salatası, mozarellalı ızgara sebze gibi mevsimin keyfine eşlik eden alternatifler yer alıyor.

 

‘Kullan atma! Yeniden kullan’ felsefesi

Sağlıklı yeme-içmenin yanında, hayata değer katan detaylara önem veren Plus Kitchen, sanatseverleri de unutmuyor. Geri dönüşüme özen göstererek, kağıt hamuru haline getirdiği atık kağıtları heykeltıraşların yaratıcı ellerine teslim ediyor. Plus Kitchen bahçelerinden gelen doğal gübreli tohumlar ise boş kavanozlara ekilerek müşterilere hediye ediliyor. Plus Kitchen ‘Kullan at’ ürünlere ve gelişen modaya karşı ‘Kullan atma! Yeniden kullan!’ ve ‘Az israf, az atık, az tüketim’ felsefesiyle çalışmalarını sürdürüyor. Mekanda misafirler dilerlerse yemek yedikleri kapları da ücretsiz alabiliyor.

www.pluskitchen.com.tr

Adres: Koru sokak No:2 Zorlu Center AVM Beşiktaş / İSTANBUL
İletişim: 0212 353 62 78