Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Ramazan Bingöl Et Lokantası

  • Ramazan Bingöl Et Lokantası
  • Ramazan Bingöl Et Lokantası
  • Ramazan Bingöl Et Lokantası
  • Ramazan Bingöl Et Lokantası
  • Ramazan Bingöl Et Lokantası

Ramazan Bingöl, ‘Et Sanatı’ mottosuyla, Ümraniye, Bayrampaşa ve Esenler olmak üzere üç şubesiyle hizmet veriyor. Sunduğu ayrıcalıklı hizmeti ve leziz yemekleriyle öne çıkan zincir marka, var olan “Servisi, dekorasyonu, yemekleri, ortamı iyi olan yerler alkollü; servisi, yemekleri, hizmeti iyi olmayan yerlerse alkolsüzdür” algısını da kırıyor.

 

Bugün oldukça büyük metrekarelere ve görkemli dekorasyona sahip üç şubesiyle İstanbul'da hizmet veren Ramazan Bingöl Et lokantası, Türkiye'deki restoran sektörüne yeni bir boyut kazandırmak amacıyla hayata geçirilmiş. Kurucusu da sektörün yakından tanıdığı bir isim olan Ramazan Bingöl... Ramazan Bingöl ile zincirin Esenler halkasında bir araya geldik ve bugün zincir bir restoran markası olmaya varan hikayeyi kendisinden dinledik.

 

Ramazan Bingöl 1960 Şanlıurfa doğumlu. İlkokulu okumak için İstanbul'a gelmiş. İlkokul bitince de aslında kalem tutması gereken yaşlarda iş hayatına atılmış. Su satmış, sakız satmış, berberlik yapmış ve daha niceleri… Daha sonra şimdilerde hayatının bütününü oluşturan restoran işine girmeye karar vermiş. Böylelikle yepyeni bir hayata adım atmış. “Ülkemizde 'Servisi, dekorasyonu, yemekleri, ortamı iyi olan yerler alkollüyken; servisi, yemekleri, hizmeti iyi olmayan yerlerse alkolsüz yerlerdir' algısı vardı. Var olan bu algıyı kırmaya, sektöre yeni bir boyut kazandırmaya ve bunun için kendi markamı oluşturmaya karar verdim. Tahmin ettiğiniz üzere karşı çıkanlar hatta çoğunlukla kendimi fazlaca cesur bulduğumu iddia edenler oldu.  Armani, Pierre Cardin, Henry Ford, Kentucky, Mc Donalds, oluyor da Ramazan Bingöl neden olmasın?” diyen Ramazan Bingöl şöyle devam ediyor: “ Çıktığım bu yolda marka olacağıma başkalarından önce kendimi ikna etmem gerektiğini biliyordum. Bu yüzden bir süre; ceketimden gömleğime, ayakkabımdan çorabıma kadar adımı taşıyan kıyafetler giydim. Yıl 2014… Şükürler olsun altı yılın sonunda gelinen seviyede; Ramazan Bingöl Et Lokantası, Türkiye’nin en büyük ve en lüks, alkolsüz restoran zinciri unvanını taşıyor.”

 

Dekorasyonda Osmanlı çizgileri

Ramazan Bingöl Et Lokantası'nın Esenler (Giyimkent), Bayrampaşa ve Ümraniye olmak üzere üç şubesi bulunuyor. Ayrıca yine Giyimkent'te, Köfteci Ramazan Steak isimli bir markası daha var. Bunun yanı sıra franchising şeklinde verilen ve Başakşehir'de hizmet veren Hepsi Lahmacun markası da mevcut. Her şubesinde oldukça büyük metrekarelerde hizmet sunan Ramazan Bingöl Et Lokantası'nın Giyimkent ve Bayrampaşa şubelerinde dekorasyonda Osmanlı çizgileri hakim. Tezhip ve Hat sanatının en nadide örneklerinin yer aldığı bu şubelerde, yeşillikler içinde yemek yerken tavandan sarkan özel kafeslerde yine özenle beslenen kuşların cıvıltıları size eşlik ediyor. Ümraniye şubesi ise diğer şubelerin aksine daha modern çizgilerle dekore edilmiş. Ancak her şubede servis araçları firmanın kendi tasarımı olan lale ve gül motifleriyle bezenmiş. Yine aynı şekilde duvarlarda da özel el boyaması lale ve gül motiflerine yer verilmiş.

 

Ramazan Bingöl Et Lokantası'ının her şubesine VIP odalar bulunuyor. Bu odalar da yine kendi başına bir uyum içinde... Özel tasarım masaları, duvar kağıtları ve kullanılan servis araçları görsel olarak tamamlıyor.  Şubelerin her birinde öne çıkan bir diğer unsur da yeşilin mekanlarda çok yaygın bir şekilde kullanılması. Gerçek çiçeklerden oluşan dekorlar uygulanan restoranlarda, özellikle testi kebabında kullanılan testiler daha sonra boyanarak masa süslemelerinde de kullanılıyor. Bu testilerin üstlerinde mevsimine göre çiçek, biber, domates bile yetiştiriliyor.

 

Ramazan Bingöl Et Lokantası'nın Giyimkent şubesi 1110, Bayrampaşa şubesi 900, Ümraniye şubesi ise 1500 kişi kapasiteli. Yine her şubede açık ve kapalı çocuk oyun parkları mevcut. Böylelikle ebeveynler keyifle yemeklerini yerken, çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde vakit geçirebiliyor ve çeşitli aktiviteler içinde yer alabiliyor. Ramazan Bingöl Et Lokantası’nın en farklı özelliklerinden biri ise tüm şubelerinde bir de hayvanat bahçesinin bulunması.

 

Mönüde geleneksel ve modern harmanlanıyor

Ramazan Bingöl Et Lokantası, Osmanlı-Türk Mutfağı'nın yanı sıra geleneksel mutfaklarla batı mutfaklarının sentezlendiği bir mönüye sahip. Kebaplardan ızgara çeşitlerine, fırın yemeklerinden yöresel lezzetlere, zeytinyağlılardan mezelere, tatlılardan şerbetlere kadar uzanan oldukça geniş bir içeriğe sahip olan mönülerde steak gibi sürpriz lezzetler de yer buluyor. Mönüde özellikle testi kebabı, tuzda tavuk, özel zırhta çekilen zırh kıyma kebabı, patlıcan kebabı, steak köfteler (fıstıklı, kaşarlı ve sade), restoran bünyesinde üretilen fıstıklı ve hellim peynirli sucuk, bonfile, incik, demirhindi şerbeti, trileçe tatlısı gibi lezzetler öne çıkıyor. Restoranlarda sunulan hemen hemen her ürün Ramazan Bingöl Er Lokantası'nın mutfağında hazırlanıyor. Ekmekler de buna dahil. Özellikle buğday ya da mısır unundan yapılan ve yine Ramazan Bingöl markalı zeytinyağı ve doğal himalaya tuzuyla harmanlanan ekmek, restoran müdavimlerinin favorilerinden biri. İçecekler için de aynı durum geçerli. Ayrandan demirhindi şerbetine, gül şerbetinden meyanköküne, şalgamdan meyve sularına kadar tüm ürünler yine Ramazan Bingöl imalatı.

 

Ramazan Bingöl'ün tüm şubelerinde hafta içi ve hafta sonu serpme kahvaltı hizmeti de veriliyor. Ancak yalnızca Ümraniye şubesinin restoran bölümünde hafta içi 07:00-01:00 saatleri arası açık büfe kahvaltı hizmeti de sunuluyor. Lezzetin yanı sıra sağlığa da önem verilen Ramazan Bingöl'de bu amaçla özellikle asitli içeceklere rakip olarak demirhindi şerbeti yer alıyor.

www.ramazanbingol.com

Adres: Oruç Reis Mah. Giyimkent Cd. No:7 Giyimkent Esenler/İSTANBUL
İletişim: 0212 438 30 83