Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Ravouna Coffee & Bar

Ravouna Coffee & Bar

1906’da bir antika mağazası olarak tasarlanan Art Nouveau stili mekan; bugün Ravouna 1906 Coffee & Bar olarak hizmet veriyor. Mekanda taze kavrulmuş kahveler, özel olarak hazırlanan kokteyller öne çıkıyor.

 

Ravouna 1906 Coffee & Bar, “Kahve tek başına gitmez” diyenler için kahvenin yanında lezzetli atıştırmalıklar da sunuyor. Mekanda ayrıca ‘take away’ hizmeti de bulunuyor. Ravouna 1906 imzalı kahveler dışında paylaşımlık lezzetlerden de paket olarak almak mümkün. Lezzetli pastane ürünlerinin yanında yöresel ve Akdeniz lezzetlerinden oluşan mönü; farklı tatları deneyimlemek isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Ravouna 1906 Coffee & Bar ayrıca her sene farklı bir baristayı ağırlayarak, farklı kahve deneyimleri sunmayı planlıyor. Bu yıl Ravouna 1906’in özel kahveleri, ‘specialty coffee’de önemli bir oyuncu olan Barista Chris Owens’ından elinden çıkıyor. Chris Owens, farklı demleme teknikleriyle kahveyi yaşam tarzı haline getirenler için özel tatlar sunuyor. Mekanın dekorasyonunda yine Öney Mimarlık'ın imzası bulunuyor. Bugüne kadar orijinalliğini koruyan ve 1900 yıllarında mimar ‘YeniDunia’ tarafından yapılan ahşap dolaplara hiç dokunulmadan dekore edilen mekanda, özenle seçilmiş mobilyalar öne çıkıyor. Kısaca burada yer alan her şey binanın inşa edildiği dönemden kalma orijinal antika parçalarla yarıştırılmadan en uygun şekilde üretilmiş. Bar ve masaların dışında kullanılan objeler seçilirken de Pera döneminin ruhunu taşımasına özen gösterilmiş.

 

Özel lezzetler

Ravouna 1906 mutfağında, dünya mutfağından seçilen, özel lezzetler yer alıyor. Yemekleri zenginleştirip, özel tatları sunan Şef Recep Aydoğan, ekibiyle yenilikçi gastronomi anlayışıyla klasik lezzetlere sadık kalınan bir yolda ilerliyor. Özel Antik Çağ teknikleriyle üretilen ekmeklerle birlikte mutfakta kullanılan her ürünün doğal olmasına özen gösteriliyor.

www.ravouna1906.com

Adres: İstiklal Cad. No: 201 Tomtom Mah. Beyoğlu / İSTANBUL
İletişim: 0212 924 87 60