Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Rudolf

Rudolf

Dünyaca ünlü Şef Rudolf Van Nunen, 20 yıldır aşina olduğu Türkiye’de açtığı ilk restoranıyla gastronomi dünyasının gündemine oturdu. Morgans Grup’un en yeni oteli 10 Karaköy, A Morgans Original’in içerisinde konumlanan Rudolf, Akdeniz ve dünya mutfağından örnekler sunuyor. Şef kendi adını verdiği restoranını, duyguların hayat bulduğu, ruhunuzun yenilendiği, günün tamamında her öğüne tat ve duygu katmaya kendini adamış bir mekan olarak tanımlıyor.

 

20 yıldır Türkiye’de yaşayan ve Türk damak zevkine ilişkin tüm detaylara hakim olan Rudolf Van Nunen, 62 kişi kapasiteli restoranında Akdeniz ve dünya mutfağından örneklere yer veriyor. Kısa sürede adından söz ettiren mekanda, ‘Slow Food’ konseptiyle hazırlanan birbirinden lezzetli başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar; her gün saat 07:00-23:00 saatleri arasında lezzet severlerle buluşuyor. Türkiye'deki ilk restoranını açan Rudolf Van Nunen, restoran açmak için neden bu kadar beklediğini ise şöyle açıklıyor: “Mutfakla tanışmam, 50 yıl önce; daha sekiz yaşındayken okul yolumun üzerinde bulunan fırından gelen muhteşem kokuların içime işlemesiyle başladı. O yaşlarda edindiğim bu güzel tecrübe benim bu mesleği seçmemde büyük rol oynadı. Uzun yıllar dünyanın farklı kıtalarında birçok beş yıldızlı otel ve restoranda görev yaptım. Bütün bu seyahatlerim ve deneyimlerim esnasında birçok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. İyi bir şef olmanın tanımında da bu yatıyor zaten. Bu restoranı açmadan önce bu kadar beklememin sebebi ise hem ekonomik şartların olgunlaşması hem de lokasyon olarak doğru adımı atmak istemem diyebilirim.”

 

Her öğüne tat ve duygu

Restoranı “duyguların hayat bulduğu, ruhunuzun yenilendiği, günün tamamında; her öğüne tat ve duygu katmaya kendini adamış bir mekan” olarak tanımlayan Rudolf Van Nunen, “Doğanın geniş kapsamda kullanılması, gizemli ve lezzetli Rudolf mutfak ve yemek sanatını yaratmıştır” diyor. 62 iç mekan ve 20 bahçe olmak üzere toplamda 82 kişilik kapasitesiyle hizmet veren Rudolf Restaurant ve Bar, modern Akdeniz Mutfağı’nı yansıtıyor. Yerel malzemelerin kullanıldığı restoranın her detayında tabii ki Rudolf Van Nunen'in tecrübeleri bulunuyor. Lokal ürünleri ve yerel lezzetleri kendi stiline göre yorumlayan ve bundan büyük zevk aldığını söyleyen şef, “Slow food, ekosistemlerin özelliklerini korumayı teşvik eden, benim de desteklediğim ve restoranımın konseptine yakıştırdığım bir hareket. Ben tattığım, gördüğüm ve beğendiğim yerel ürünleri mutfağıma taşıyor, mönülerime başarılı bir şekilde entegre ediyor ve sonrasında misafirlerimin beğenisine sunuyorum” diyor.

 

İddialı mönü

Restoran mönüsünü her üç ayda bir mevsimsel olarak değiştirecek olan deneyimli şef, mutfağa verdiği önemi kendi restoranında her fırsatta gözler önüne seriyor. Ev yapımı ekmek ve pastalar, yöresel peynirler gibi daha birçok lezzet, doğallığı simgeleyen Rudolf’ta misafirlere sunuluyor. Uzun çalışmalar sonucu oluşturulan geniş şarap kavıyla da adından söz ettiren mekanda “Riedel” odasında uluslararası ödüllü şaraplar bulunuyor Mönüdeki her seçenek ise lezzette birbiriyle yarışıyor. Kiraz ağacında füme edilmiş somon; altın yaprak ile, İskenderun karidesli patlıcan sufle, roka ve fesleğen salatası Cruzo, baharatlı Veloute çorba, Greta’nın balkabaklı Caramelle’si, “Lee&Loo” dülger Balığı ve somon, Antep fıstıklı Tekirdağ kuzu sırtı, “Rudolf” yüzde 74 çikolatalı cheese cake, orange bitter ile marine edilmiş ananas carpaccio ve Anadolu peynir tabağı oldukça ilgi görüyor.

 

Keyifli atmosfer

Genel olarak ünlü bir şefin restoranında tüm beklentiyi aslında yemekler oluşturuyor. Rudolf ise mönünün yanında mekanın atmosferi konusunda da oldukça iddialı bir mekan. Her detay misafirlerin keyifli vakit geçirmesi için kurgulanmış. Tüm mobilyaların özenle seçildiği restoranda; ahşabın sıcaklığı da göze çarpıyor. Duvarları süsleyen tabloların dekorasyona eşlik ettiği restoranda görselliğin yanında konfor da ön planda.

www.rudolfkarakoy.com.tr

Adres: 10 Karaköy Hotel Kemeraltı Cad. No:10 Karaköy, Beyoğlu / İSTANBUL
İletişim: 0212 703 33 25