Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

S Brasserie

S Brasserie

Bir Tekfen Grubu işletmesi olan S Brasserie, Akmerkez’in en alt katından artık yolu Nispetiye’den geçen herkesin gözüne takılacak olan cadde kısmına transfer oldu. Hem Akmerkez’in dışından hem de alışveriş merkezinin içerisinden ulaşılabilen S Brasserie’nin, yanındaki komşularıyla birlikte Akmerkez’in bir süredir tadilatta oluşundan ötürü yavaş geçen günlerini hareketlendireceğine hiç şüphe yok.

 

Genel müdürlüğünü aynı zamanda Tekfen Turizm’in genel müdürlüğünü de yapan Şebnem Kefeli’nin üstlendiği S Brasserie, yeni tarzıyla artık çevresindeki mekanlarla tatlı bir rekabet içerisine girmiş durumda. Benzer müşteri profiline hitap eden birçok alternatif olsa da S Brasserie, cafe zamanlarından sahip olduğu kemik müdavim kitlesi tarafından günün her saati ziyaret ediliyor. Sürekli bir hareket halinde olan mekanın yaş ortalaması ise orta yaş ve üzeri. Fakat mönüsündeki ve dekorasyonundaki modern dokunuşlar sayesinde Etiler tarafındaki genç kitlenin de yakında dikkatini çekeceğe benziyor.

 

Alışveriş molası

Açık ve kapalı oturma düzeniyle her daim kalabalık olan mekan, özellikle öğlen saatlerinde hem alışveriş molası verenler tarafından hem de çevredeki iş merkezlerinden gelenler nedeniyle daha bir kalabalık. Isıtıcılar sayesinde kış da olsa bahçesi dolu olan S Brasserie, özellikle yaz aylarında dış mekanıyla oldukça ilgi göreceğe benziyor.

 

S Brasserie’nin Nispetiye Caddesi’ndeki mekan rekabetinde yeni yeriyle artıya geçmesinin bir diğer önemli faktörü de eskiden sahip olmadığı alkol ruhsatı. Alkol ruhsatı sayesinde adeta bağımsızlığını ilan eden ve sokağa taşan mekanda seçenekler mutluluk verici. 

 

Yarı İtalyan yarı Fransız

Mutfağı şef Ramazan Karadeniz’e emanet olan S Brasserie’de mönü İtalyan ve Fransız ağırlıklı. Hem kahvaltı, hem öğle yemeği, hem akşam yemeği yiyebileceğiniz hem de iş sonrası bir şeyler içmek için uğrayabileceğiniz S Brasserie, çay saati ve happy tercihlerinizde lezzetli atıştırmalıklarıyla her daim eşlikçiniz olacak.

 

Mönüsünde yer alan başlangıçlar, salata çeşitleri ve makarna çeşitlerinin yanı sıra köfte ve hamburgerler mekanın en çok tercih edilen lezzetleri arasında yer alıyor. Hamburgerin yanında servis edilen özel S Brasserie sosunu ise ısrarla isteyiniz. Tatlıda aklınız pastalara kaysa da tercihiniz mutlaka profiterolden yana olsun. Sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin yüzünü güldürecek olan salata çeşitleri, salatayı bir öğün olarak düşünebileceğiniz kadar doyurucu. Seçim yapmanızı zorlaştıracak kadar fazla seçenek oluşu da burayı farklı yemeklerden hoşlanan kalabalık grupların tercih etmesi için mantıklı bir neden.

 

Şık ve modern dekorasyonunda tercihi bakırdan yana kullanan mekanın iç bölümünde yer alan bar kısmı, geniş bir kokteyl ve içki seçeneğine sahip. Gösterişli ve dekorasyonla uyumlu olan bar, özellikle havalar ısındığında S Brasserie’nin vazgeçilmezlerinden olmaya aday. Artık Akmerkez’e girerken S Brasserie’nin cadde üzerindeki girişini kullanıp bir şeyler içtikten sonra alışveriş turunuza başlayabilirsiniz.

Adres: Nispetiye Cad. No: 210 Akmerkez Etiler / İSTANBUL
İletişim: 0212 282 05 23