Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Sahi

Sahi

İstanbul şehir kültürüne dair yepyeni bir konseptle yola çıkan Sahi, İstanbul'un önemli kültür markaları arasında hak ettiği yeri almayı başardı. Kılıç Ali Paşa Camii yanında yer alan Karaköy mağazasında Sahi'nin tüm ürünlerini bir arada bulabilir, mağazanın terasındaki panoramik İstanbul manzaralı cafe restoranında enfes yemeklerinin, tatlılarının, kahvaltılarının tadını çıkarabilirsiniz. Sahi'nin internette Şehir Hatları adında sürekli yenilenen bir İstanbul şehir kültürü dergisi de bulunuyor.

 

Lokum, Sahi'nin sunduğu en özel deneyimlerden biri. Sahi müşterileri Karaköy mağazasında isterlerse kendi lokumlarını kendileri yapabiliyor. Mevsimine göre çeşitli taze ve kuru meyveler, kuruyemişler ve kaymak kullanılarak birbirinden lezzetli 150’den fazla taze lokum çeşidi elde edilebiliyor. Sahi'nin ambalajlı lokumları da lezzette geri kalmıyor. Osmanlı dönemi tariflerine uygun olarak en kaliteli doğal malzemelerle hazırlanan çifte kavrulmuş Antep fıstıklı, fındıklı, incirli-cevizli, güllü, safranlı, damla sakızlı lokumlar, Osmanlı çinileri ya da Levni'nin minyatürleriyle süslü özel tasarım paketlerinde mağazalardan ya da internetten satın alınabiliyor.

 

Antep’ten özel baklava

Ömer Güllü tarafından Sahi için özel olarak üretilen baklavalar, Gaziantep’ten günlük olarak getirtiliyor. Sahi'nin en sevilen tatlılarından Fevkalbeşer, Osmanlıca'da “insanüstü” anlamına gelen ilginç ismi ve yoğun çikolata lezzetiyle dikkat çekiyor. Sahi'de koz helva, iki parmak kalınlığında nostaljik gofret ve akide şekeri gibi İstanbul'un damaklarda iz bırakan unutulmaz lezzetleri yenilikçi dokunuşlarla yeniden gün yüzüne çıkıyor. İstanbul'un eski dolmuşlarına ve vapurlarına selam gönderen ambalajlarıyla tablet çikolatalar da Sahi'nin lezzet yelpazesinde özel bir yer alıyor.

 

Türkiye’ye özgü özel paketler

Sahi şimdi de Türkiye'ye özgü eşsiz deneyimleri dünyanın her yerinde yaşatabilmeyi hedefleyen özel paketler geliştirdi. Bunlardan biri Türkiye'ye özgü eksiksiz bir çay deneyimini tek bir kutu içinde bir arada sunmayı hedefleyen özel bir çay seti. Sahi'nin bir diğer deneyim paketi de baharat seti. Bu sette Türk Mutfağı’nın usta şeflerince her biri ayrı bir mönüye uygun olarak hazırlanan altı enfes baharat karışımı, bu baharatları kullanarak yapabilecekleri 12 enfes yemek tarifini içeren bir kitapçıkla bir arada bulunuyor. Sahi'nin çok yakında çıkacak diğer deneyim paketleri arasında İstanbul'un farklı mevsimlerine özel dört ayrı çiçek kokusu içeren bir oda kokusu setiyle eksiksiz bir hamam deneyimi için gereken her şeyi bir arada sunmakla kalmayıp, yanında İstanbul hamamlarını tanıtan ve hamam ritüelini tarif eden bir kitapçığı da bulunan hamam seti de yer alıyor.

 

Türkiye'nin gerçek ustalarını, gerçek zanaatkarlarını, esnafını, yerel ekonomiyi, kısacası insana değer veren ve değer katan her üretimi destekleyen Sahi, genç ve yaratıcı bir profesyonel ekibin desteğiyle bu özgün konsepti hayata geçiren Çiçekten Yeşilkaya önderliğinde İstanbul’u ve yerel kültürleri tanımak isteyen herkesi bu eşsiz İstanbul deneyimine davet ediyor. 

www.sahi.com.tr

Adres: Kemankeş Kara Mustafa Paşa Mah. Kılıç Ali Paşa Mescit Sok. No:2 Beyoğlu / İSTANBUL
İletişim: 0212 244 63 63