Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Şarap ve mantar...

Lokantalarında hemen her türlü yemeği bulabileceğiniz Pamukkale’nin en ünlü yemeği, mantarlı saç kavurma. Lokma tatlısı ve çökelekli, ıspanaklı böreği mutlaka tadın.  

Pamukkale bir şarap diyarı. Orta Anadolu, ‘Emir’, Tokat bölgesi, ‘Narince’, Trakya ‘Semilion’, İzmir Menderes ‘Misket’, Elazığ ‘Öküzgözü’, Denizli ‘Çal Karası’ üzümlerinin işlenip yıllandırılmasıyla elde edilen şaraplar, katkı maddesi kullanılmadan hazırlandığından müthiş bir tat bırakıyor.

Lokantalarında hemen her türlü lezzet seçeneğini bulabileceğiniz Pamukkale’nin en ünlü yemeği, mantarlı saç kavurma. Lokma tatlısı ve çökelekli, ıspanaklı böreği mutlaka tadın.

Pamukkale’ye gitmişken Antalya yolu üzerindeki mantar restoranına uğramanızı tavsiye ederiz. Restoran, 40’a yakın mantar yemeği ile ünlü. Denizli’nin kendine has tandır kebabı, çeşitli  ızgaralar, alabalık ve tavuk çeşitlerinin de bulunduğu restorana dünyanın çeşitli ülkelerinden TV ekipleri gelerek çekim yapıyorlar. Mönüde yer alan yemeklerin içinde mantar çorbası, şişte soslu mantar, kızarmış tavuk ve zencefilli mantar, mantarlı makarna, mantar salatası, mantar turşusu, karidesli mantar, mantar rosto, mantar pastası ve dünyada bir ilk olarak mantar tatlısı ilgi görüyor.