Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Şef Bülent Yıldız

Şef Bülent Yıldız

Daha önce cumhurbaşkanları, başbakanlar ve bakanlar dahil devlet yönetimindeki pek çok isim için şeflik yapan ve birçok ülkenin mutfağını deneyimlemiş olan Executive Chef Bülent Yıldız, artık Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’nın mutfağında…

 

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’nın mutfağına devletleri yönetenlerin mutfağındaki şef girdi. Kenan Evren'den Turgut Özal’a, Süleyman Demirel’den Mesut Yılmaz’a ve François Mitterand’a kadar pek çok devlet yöneticisi için yemek yapan Şef Bülent Yıldız, dünyanın dört prestijli yarışmasından da birincilik ödülü kazandı. Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’nın mutfağının yeni yöneticisi Bülent Yıldız, NATO yemeklerinde üç kez görev alarak, yüksek kalite standartlarının yer aldığı bir organizasyonda da uluslararası tecrübe kazandı.

 

Şef Bülent Yıldız, dünyanın prestijli yarışmalarından da ödüllerle dönmüş bir isim. 2000 yılında Malta’da Dünya Aşçılar Yarışması’nda altın madalya kazanan Yıldız, 2002’de Büyük Britanya Culinary Akademi’nin düzenlediği yarışmada da birincilik ödülünün sahibi oldu. Luxemburg Dünya Ahçılar Birliği Gastronomi Yarışması’nda 2010 yılının bir numaralı ismi olarak seçilirken, Moskova Display Yarışması’nda da 2011’in bir numaralı şefi olmayı başardı.