Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Taç Restaurant

  • Taç Restaurant
  • Taç Restaurant
  • Taç Restaurant
  • Taç Restaurant
  • Taç Restaurant

Misafirlerini evinde gibi hissettiren hizmet anlayışıyla öne çıkan Taç Restaurant, balıkseverlerin yıllardır tercih ettikleri adresler arasında bulunuyor. Boğaz'ın en geniş noktasına nazır Çubuklu'da hizmet veren restoranın mönüsünde özellikle ara sıcaklar oldukça beğeniliyor.

 

Taç Restaurant, asırlık ıhlamur ve manolya ağaçlarının olduğu bahçesi ve kapalı salonuyla keyifli ortamlar sunuyor. Boğaz'a nazır konumuyla öne çıkan restoranda özellikle ara sıcaklar oldukça iddialı. Restorancılık konusunda alaylı olan Yüksel Baykara tarafından işletilen mekan, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen ve deniz ürünlerine doymak isteyenler için iyi bir alternatif. Beyaz masa örtüleri ve ahşap ağırlıklı dekorasyonuyla tam bir balık restoranı olan mekanda misafir memnuniyeti için her detay düşünülüyor. Bahçe ve kapalı salon olmak üzere toplam 280 kişi kapasiteli olan mekanda günlük balıklarla birbirinden özel lezzetler hazırlanıyor.

 

Karidesli mantıdan levrek külbastıya

Kendine has lezzetleriyle misafirlerinden tam not alan Taç Restaurant, farklı lezzetleri tatmak isteyenler için de iyi bir alternatif. Deniz ürünleriyle Anadolu mutfağı lezzetlerini harmanlayan mekanda mönüden seçim yapmaksa oldukça zor. Soğuk mezeler arasında lakerda, somon füme, levrek marin, karides söğüş, çiroz, midye dolma, enginar çiçeği, hardal otu, kereviz, közlenmiş biber patlıcan (mancı), brokoli ve ıspanak kökü gibi seçenekler yer alıyor. Mekanın iddialı olduğu ara sıcaklar bölümünde ise erişteli ve deniz börülcesi jumbo karides, levrek külbastı, yaprak kalamar ızgara, karides güveç, ahtapot ızgara, fırında deniz mahsulleri, pazıya sarılı karides, pazı yaprağında levrek, beğendili dülger, levrek burma, karidesli ıspanaklı mantı, baharatlı levrek, balık adana, balık köftesi, balık kokoreç, beğendili balık simidi, kağıtta fener, pavurya bacağı, merzane ve kadayıflı karides gibi tatlar bulunuyor. Balıklar günlük olarak mekanın birlikte çalıştığı balıkçılardan tedarik ediliyor. İşletme Sahibi Yüksel Baykara, “Balığı her yerde yersiniz. Ama Taç Restaurant'taki ara sıcakları başka yerde bulamazsınız” diyor.

 

Kaliteden taviz verilmiyor

Taç Restaurant’ın misafir memnuniyeti için değişmeyen ilkeleri bulunuyor. Her zaman misafirlerin mekanda mutlu ayrılmalarını amaçladıklarını ve bu konuda hassas davrandıklarını vurgulayan Baykara, mekanın ilkelerini şöyle sıralıyor: “Taç Restaurant'ta her zaman en taze ürünler kullanılır. Hijyen her şeyden önce gelir. Yeni lezzetler keşfetmek, farklı tatlar sunmak için heyecanımız hiç bitmez. Yüzde 100 müşteri memnuniyetinin temelinde mutlu çalışanların mükemmel hizmet anlayışı vardır. Herkes işini en iyi şekilde yapmayı amaçlar. Biz her misafirini ilk günkü heyecanımızla ağırlarız.”

www.tacrestaurant.com

Adres: Çubuklu Mah. Piri Reis Cad. No. 10 Beykoz/istanbul
İletişim: 0216 331 00 51 / 0216 322 43 10