Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

The Club Restaurant

The Club Restaurant

Ramada Resort Bodrum Otelin dışında da gelen konuklara da kapısı her daim açık olan ve eşsiz manzarasıyla özellikle de gün batımlarında konukları büyüleyen The Club Restaurant', spesiyal lezzetleriyle öne çıkıyor. Bodrumluların tercih ettikleri özel restoranlar arasına girmeyi kısa sürede başarmış olan restoranda leziz seçeneklerin ardında, sektörün deneyimli isimlerinden biri; Executive Chef İbrahim Sarpkaya var. Mesleğini 22 yıldır Bodrum'da icra eden İbrahim Sarpkaya, The Club Restaurant'ta ve otelin genel mönülerinde dünya mutfağına ait seçkin lezzetler sunuyor. Öte yandan The Club Restaurant, suhsi'siyle de Bodrum'da liste başında. Özellikle sıcak sushi Türk damak tadına uygun olduğu için yoğun ilgi görüyor. Yabancı konuklar için Osmanlı ve Türk Mutfağı'ndan seçenekler de mönüde yerini almış elbette. Ege'nin otlar bakımından çok zengin bir bölge olduğuna dikkat çeken Şef İbrahim Sarpkaya, yeme-içme anlamında verilen hizmeti ve mönü çalışmalarını şöyle anlatıyor: “Ege Bölgesi'ne ait taze otları ve baharatları yemeklerimizde kullanıyoruz. Etimiz, sebzemiz ve meyvemiz de dahil olmak üzere hiçbir ürünü donuk kullanmıyoruz. Her şeyi kendimiz ve taze şekilde hazırlıyoruz. Bölgenin sunduğu zenginliği mönülerimize ve tabaklarımıza yansıtmaya özen gösteriyoruz.”

 

The Club Restaurant'ın mönüsünde mevsimsel değişiklikler de yapılıyor. 650 metrekare alana sahip olan restoranda rahat oturumla 110 kişi ağırlanabiliyor. Özel organizasyonlarda kişi sayısı arttırılabiliyor. Restoran içerisinde 99 çeşit şaraptan oluşan ve yerli üreticinin destekçisi bir kav da bulunuyor. The Club Restaurant dışında Cactus Bar ve Belvedere de yine misafirlerin oturup bir şeyler içebileceği, dilerlerse yemek yiyip dinlenebilecekleri alanlar olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda otelde bulunan taş fırından çıkma pidelerin de dumanı her daim üstünde tütüyor.

Yöresinden gelen ürünlerle açıkbüfe kahvaltı

Ramada Resort Bodrum'un zengin açık büfe kahvaltısında yine aynı kalite çizgisini görebiliyorsunuz. Petek balı Fethiye'den, tereyağ Trabzon'dan geliyor örneğin. Zeytin Bodrum yöresine has özel kırma zeytin şeklinde servis ediliyor ve en önemli özelliği ise otele ait zeytin ağaçlarından toplanan mahsulle, yine otel bünyesinde hazırlanıyor olması. Turunç ve begamut reçeli için de aynı durum söz konusu. Hatta hazırlanan reçeller dileyen misafirlere hediye de ediliyor. Böylelikle, otelden ayrılırken yanınızda Bodrum mandalinasını götürmeniz mümkün oluyor. “Bu da misafire bir dokunuş oluyor, şefle misafir arasında bir diyalog oluşturuyor ve sonuçta memnuniyet olarak geri dönüyor” diye konuşan Tayfun Subay,  “Neyi verdiğiniz değil, nasıl verdiğiniz önemli. Biz bu anlayışla hizmet sunmaya çalışıyoruz” diyor.

 

www.ramadaresortbodrum.com

Adres:Kavaklı Sarnıç Caddesi, 1531 Sokak, No:6 Bitez 48470
Bodrum / Mugla

Telefon: 0252 319 45 45