Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

The Crepe Escape

The Crepe Escape

Yurtdışındaki ara sokak cafe kültüründen esinlenilerek Bağdat Caddesi'nde açılan The Crepe Escape, dekorasyonu ve ambiyansıyla rahatlığı, kreplerinin tadı ve sunumuyla da farklı bir deneyimi vaat ediyor. Türkiye’nin ilk butik krepçisi olan işletmenin, 24 adet krep seçeneği içinde tatlı ve tuzlu alternatifler bulunuyor.

 

Fast Food anlayışını yıkan, hızlı ama sağlıklı ürün seçenekleriyle krep dünyasına farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan girişimci Leyla Özbayram tarafından hayata geçirilen The Crepe Escape, “Neden Türkiye'de Avrupa'daki gibi krepçiler yok” sorusu üzerine kurulmuş. Özbayram, mekanın mottosunu ise “Türkiye’de olmayanı, çok farklı ama samimi bir ortamda; yüksek kalite ve standartlarda sunmak” olarak tanımlıyor. Mekanın öne çıkan tatları arasında baharatlı kıymadan oluşan bir nevi taco tadında olan cheddar peynirli The Crepe Escape Original, füme dil eti ve taze kaşarlı Marie Antoinette, Akdeniz yeşillikleri ve baharatlı tavuktan oluşan Juluise bulunuyor. Tatlılarda ise portakal suyu ve liköründen hazırlanan Oh Suzette ile kakao ve vanilyalı iki ayrı krebin arasında bulunan çileklerin bitter ve beyaz çikolatayla harmanlanmasından oluşmuş TCE Black&White önerilenler arasında.

 

Mekanda, glutensiz beslenenler için fit krepler de bulunuyor. The Crepe Escape'de klasik ve Amerikan kahvaltı çeşitlerini sevenler de unutulmamış. Mekan, kralların çayı olarak bilinen Ronnefeldt çaylarının yanı sıra Julius Meinl gibi özel tatları da servis ediyor.

www.thecrepeescape.com.tr

Adres: Bağdat Cad. Hamiyet Yüceses Sk. No:9 Şaşkınbakkal, Kadıköy / İSTANBUL
İletişim: 0216 408 23 00