Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

Unter

Unter

Karaköy Türk Ortodoks Meryem Ana Kilisesi’nin hemen köşesinde yer alan Unter, semtin bohemliğiyle öne çıkan mekanlarından biri. Lezzetli seçenekleriyle de dikkat çeken mekan, gastro pub konseptiyle hizmet veriyor.

 

Geçmişi 1960'lı yıllara dayanan bir binanın üç katında hizmet veren Unter, giriş katında geniş bir bar, açık mutfak ve 25 kişilik oturma alanı sunuyor. Duvarları tamamen orijinal halinde; eski tuğla olarak bırakılan mekanın ikinci katında ise geyik başı asılı şömine önünde rahat koltuklar ve paylaşılan büyük masayla lounge tarzı öne çıkıyor. En üst katta yer alan Unter Loft’ta ise ev düzeni havasında bir yerleşim mevcut. Ortada yer alan, ada mutfak şeklindeki pişirme alanında kilise ve deniz manzarasına karşı yemek pişirmek isteyenler için özel olarak kapatılabilen bir alan da yer alıyor. Mekan, hem arkadaşlarla bir buluşma ortamı sağlarken hem de tek başına gidilebilecek keyifli bir atmosfere sahip. Pazartesi günleri kapalı olan mekanda Cuma ve Cumartesi günleri de DJ performansı bulunuyor.


Lezzetli alternatifler

Gastro pub kültürünü seven Esra Muslu ve Zeynep Moroğlu, Unter'ın mönüsünü oluştururken  sevdikleri sokak lezzetlerini bir araya getirme fikriyle yola çıkmış. Bu konseptte rotisserie tarzında misafirlerin önünde pişen bıldırcın ve piliçler dışında özel ürettirilen sosislerle yapılan sosisli sandviç ve levrek rilette, grubun fırınından gelen ekşi maya ekmeklerle servis ediliyor. Atıştırmalıklarda patates kızartması ve şarküteri tabağı, ana yemeklerde ise kokoreç, kuzu ciğeri ve gözleme, tercih edilen lezzetler arasında bulunuyor. Unter'de mevsime göre değişen mönüde misafirlere farklı ve taze lezzetler sunuluyor. Tüm bu lezzetlerin ve keyifli atmosferin de birçok müdavimi bulunuyor. Muslu ve Moroğlu mekanın başarısıyla ilgili şunları söylüyor: “İlk Karaköy mekanlarından biri olarak farklı lokasyonlarda da hizmet verebileceğimizi göstermek istedik. Gastro pub mönüsüyle de alışılmışlığın dışına çıkarak yine bir ilk yarattık.”


İrlanda lezzetleri için geç kalmayın

Açıldığı günden bu yana yenilikleriyle misafirlerinin beğenisini kazanan Unter, yine oldukça lezzetli bir yeniliğe imza atıyor. Muslu ve Moroğlu yönetimindeki Unter mutfağı, “Irish Gourmet Junk Food Fest” ile en sevilen İrlanda lezzetlerine yer açıyor. İrlanda ruhunu Karaköy’de yaşatacak Irish Gourmet Junk Food Fest mönüsünde; Muslu ve Moroğlu’nun ellerinden çıkma fish finger, shepherd's pie, mini hamburger ve tavuk kanat bulunuyor. Muslu ve Moroğlu ise oluşturdukları mönüyle ilgili şunları söylüyor: “Pub kültürünü çok severiz bu yüzden yurtdışına gittiğimizde görmekten ve gitmekten zevk aldığımız mekanlar yine bu tarz yerler oluyor. Irish Gourmet Junk Food Fest mönüsünü de daha önce gittiğimiz ve beğendiğimiz yemeklerden esinlenerek oluşturduk. 9 Mart-9 Nisan tarihleri arasında Irish Gourmet Junk Food Fest. mönüsünü herkes tadabilir.”

www.unter.com.tr

Adres: Kemankeş Mahallesi Karaali Kaptan Sokak No:4 Karaköy, Beyoğlu / İSTANBUL 
İletişim: 0 212 244 5151