Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

W Istanbul

W Istanbul

W Istanbul'da konsept olarak uluslararası bir mönü sunuluyor. Akdeniz Mutfağı ağırlıklı seçeneklerin yer aldığı mönü sağlıklı olmasıyla da öne çıkıyor. Tabii tüm bunların yanında gelen yabancı konuklara Türk yemeklerini tanıtmak adına Türk Mutfağı'ndan da çok özel lezzetler mönüye serpiştirilmiş. Bu özel lezzetler arasında meze ve kebaplar da yer buluyor. Mönünün spesiyal lezzetlerinin arasında başı çeken ise Kaz Ciğeri... “Biz burada özel pişirme teknikleri kullanarak daha lezzetli yemekler sunmaya çalışıyoruz” diyen Tekin Günaydın, şöyle devam ediyor: “Tabaklarımızda hafif dekor olur çünkü lezzet öne çıkar. Dekoru abartmadan direkt damağa hitap eden bir mönü oluşturduk. Ufak ufak ama lezzetli bir tarz söz konusu. Türk yemekleri ise önceliğimiz... Bütün çorbalarımızı üç ufak sunumla servis ediyoruz; bir çorba siparişi veren konuğumuz üç minik sunumla farklı çorbaların tadına bakmış oluyor böylelikle.”

 

Tekin Günaydın'ın sözünü ettiği çorba sunumunda ezogelin, yayla ve tel şehriye gibi farklı çorbalar bir arada servis ediliyor. Mönüde yer alan başlangıçlarda yine Türk mezeleri dikkat çekiyor. Başlangıçlar arasında mantıyı görüyor olmak da W Istanbul'un sürprizli dokunuşlarından biri tabii. Tapas tarzında sunulan mezelerin yanı sıra şarabın en önemli eşlikçisi peynirin de pek çok farklı çeşidi mönüde yer alıyor. Yaz aylarıyla birlikte mönüde daha hafif ve yaza uygun lezzetlerin yer alacağı bilgisini de paylaşalım. Yine Tapas tarzı sunumların öne çıkacağı W Istanbul, daha fresh tatları ve İtalyan lezzetlerini arttıracak.

www.wistanbul.com.tr

Adres: Süleyman Seba Cad. No:22 Akaretler, Beşiktaş/ İSTANBUL                                                     İletişim: 0 212 381 21 21 

·